RH1B-UAC240V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RH1B-UAC240V
IDEC Corporation
Power Relay 240VAC 10A SPDT(27.5x14x42)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: RH1BUAC240V
Part No:
RH1B-UAC240V
COO:
JP
AC Coil Voltage:
240 V
Operating Temperature:
-25 to 50 °C
Coil Resistance:
8.3 Ohm