RR2BA-UAC24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RR2BA-UAC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VAC 10A DPDT(36x36x47.5)mm Socket
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RR2BAUAC24V
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
RR2BA-UAC24V
COO:
TH
ECCN:
EAR99
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
24 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
DPDT
Mounting:
Socket
Termination Style:
Solder
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-30 to 70 °C
Coil Resistance:
79 Ohm