CLG-100-24 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
CLG-100-24
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 96W - Fixed: 24 Vdc @ 4,000mA - Dim: No
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: CLG10024
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
CLG-100-24
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Input/Output Type:
AC/DC
Style:
Enclosed
Type:
Constant Current/Voltage
Output Type:
Fixed
Dimming:
No
Maximum Output Power:
96 W
Output Voltage Range:
18.0 to 24.0 Vdc
Maximum Output Current:
4,000 mA (4.0 A)
Minimum AC Input Voltage:
90
Maximum AC Input Voltage:
295
Minimum DC Input Voltage:
127
Maximum DC Input Voltage:
417
Termination Style:
Wire Leads
Input Connector Type:
Stripped and Tinned
Output Connector Type:
Stripped and Tinned
Operating Temperature:
-30 to 70 °C