HE1AN-Q-DC12V
Panasonic Electronic ComponentsPower Relay 12VDC 30A SPST-NO(60x33x46.2)mm Flange
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(60x33x46.2)mm Flange
Search Keywords: HE1ANQDC12V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Panasonic Electronic Components
Part No:
HE1AN-Q-DC12V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
20
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Mounting:
Flange Mount
Termination Style:
0.25Quick Connect
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-50 to 55 °C