ECW-FA2J105J by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-FA2J105J
Panasonic
Cap Film 1uF 630V PP 5% (26 X 11.1 X 16.2mm) Radial 22.5mm 105°C Bag
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWFA2J105J
Part No:
ECW-FA2J105J
COO:
CN
ECCN:
EAR99
600
Package Type:
Bag
Dielectric:
PP
Voltage:
630 VDC
Capacitance Value:
1 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
26 x 11.1 x 16.2 mm