EEE-FT1A102AP by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-FT1A102AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (8 X 10.2mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEFT1A102AP
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEE-FT1A102AP
COO:
MY
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
8 x 10.2 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
10 VDC