EEU-FC1E331L by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FC1E331L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 730mA 2000h 105°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFC1E331L
Part No:
EEU-FC1E331L
EAR99
2000
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
8 x 15 mm
Voltage:
25 VDC