EEU-FM1A681 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FM1A681
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 680uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 1290mA 4000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFM1A681
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEU-FM1A681
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
680 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
10 x 12.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
10 VDC