EEU-FR1H101 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FR1H101
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 870mA 6000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFR1H101
Part No:
EEU-FR1H101
Capacitance Value:
1002179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole2190
Size:
8 x 11.5 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
502205VDC