EEU-HD1V470 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-HD1V470
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 90mA 1000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUHD1V470
Part No:
EEU-HD1V470
EAR99
2000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC