ERA-3AEB3160V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERA-3AEB3160V
Panasonic
Res Thin Film 0603 316 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERA3AEB3160V
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERA-3AEB3160V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
316 Ohm
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Tolerance:
0.1 %
Case Size:
0603
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C