PT6KV-501A2020 by piher-amphenol
Image is representational - see mfr. specs
PT6KV-501A2020
Piher-Amphenol
6mm Trimmer Potentiometer - Carbon - 500 Ohms 20% - 0.1W - Linear Analog Vertical Adjust - Through Hole - -40°C to +85°C
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION