Q6F3BXXG24E by apem inc.
Image is representational - see mfr. specs
Q6F3BXXG24E
APEM Inc.
Panel Mount LED Indicator - 6mm - Green - 24VDC - Flush Mount - Black Bezel - Wires - IP67
DESCRIPTION
LED Panel Indicator with Green Lamp Color, Diffused Lens Transparency, 100° viewing angle, 24V Voltage, 20mA Current, Round with Flat Top Lens Style, 3mm (T-1) Lens Size Wire Leads - 7.87" (200.00mm) Termination Style
Search Keywords: Q6F3BXXG24E
Part No:
Q6F3BXXG24E
Color:
Green
Dimension:
22 x 9.23 x 8 mm