RLB0914-471KL by bourns
Image is representational - see mfr. specs
RLB0914-471KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.56A 1.3Ohm DCR RDL Bag
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RLB0914471KL
Supplier:
Bourns
Part No:
RLB0914-471KL
COO:
CN
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
TRAY
Inductance:
470 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
5 mm
Tolerance:
10 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Resistance:
1.3 Ohm
Maximum DC Current:
500 mA