EEU-FR1J101L by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FR1J101L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 741mA 8000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFR1J101L
Part No:
EEU-FR1J101L
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
8 x 15 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
63 VDC