SMBJ17CA by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SMBJ17CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 17V 600W 2-Pin SMB
RoHS Non-Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: SMBJ17CA
Supplier:
Bourns
Part No:
SMBJ17CA
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
Maximum Peak Pulse Current:
21.7 A
Dimension:
4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.2(Max) mm
Direction Type:
Bi-Directional
Maximum Clamping Voltage:
27.6 V