SRP7028A-100M by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRP7028A-100M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 7.3 x 6.6 x 2.8mm - 10 uH - 100KHz - 3.5A - 85m Ohm. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: SRP7028A100M
Part No:
SRP7028A-100M
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Inductance:
10 uH
Type:
Power7105
Tolerance:
207104%
Technology:
Wirewound7103
Maximum DC Current:
3.5 A
Maximum DC Resistance:
0.085 Ohm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C