SRP1038A-100M by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRP1038A-100M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 11 x 10 x 3.8mm - 10 µH - 100KHz - 7.5A - 30m Ohm. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: SRP1038A100M
Supplier:
Bourns
Part No:
SRP1038A-100M
COO:
TW
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
REEL
Inductance:
10 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
7.5 A
Maximum DC Resistance:
0.03 Ohm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C