SRN6045-470M by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRN6045-470M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 6 x 6 x 4.5mm - 47 µH - 100KHz - 1.1A - 257m Ohm. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: SRN6045470M
Supplier:
Bourns
Part No:
SRN6045-470M
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Inductance:
47 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
1.1 A
Maximum DC Resistance:
0.257 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C