EKMG100ELL332MK20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG100ELL332MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1000mA 1000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG100ELL332MK20S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKMG100ELL332MK20S
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
3300 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
12.5 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
10 VDC