100YXM1MEFR5X11 by rubycon america
Image is representational - see mfr. specs
100YXM1MEFR5X11
Rubycon America
Aluminum Electrolytic Capacitor - 1 µF - ±20% Tolerance - 100 V - 10000 Hrs @ 105°C - Polar - Radial, Can - Through Hole.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 100YXM1MEFR5X11 is aluminum electrolytic capacitor with dimensions: 0.197" Dia (5.00mm) x 0.492" (12.50mm). Operating temperature range is from -40°C to 105°C.