EKZN500ELL222MMN3S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZN500ELL222MMN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 50V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 4080mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZN500ELL222MMN3S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKZN500ELL222MMN3S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
250
Capacitance Value:
2200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
18 x 31.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
50 VDC