ESMG160ELL470ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ESMG160ELL470ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 109mA 2000h 85°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ESMG160ELL470ME11D
Part No:
ESMG160ELL470ME11D
EAR99
3000
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
5 x 11 mm
Voltage:
16 VDC