W2D250-CH12-14 by ebm-papst
Image is representational - see mfr. specs
W2D250-CH12-14
ebm-papst
AC axial fan with guard grille – 3 Phases - Nominal voltage: 440 VAC – 0.2 A - Frequency: 60 Hz - Power consumption: 140 W – 3.2 Kg – Size: 250 mm (Diameter) x 85 mm (W)
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The EBM-PAPST W2D250-CH12-14 is an AC axial fan with guard grille, ball bearing, nine blades and counter clockwise rotation direction. It is made with sheet steel blades. It has a power consumption of 140 W and a voltage rating of 440 VAC. This round fan