HLG-100H-20B by mean well
Image is representational - see mfr. specs
HLG-100H-20B
MEAN WELL
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr/Volt - 96W - Fixd: 20 Vdc @ 4,800mA - Dim: 1-10Vdc/PWM/Resist
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: HLG100H20B
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
HLG-100H-20B
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Input/Output Type:
AC/DC8097
Style:
Enclosed
Type:
Constant Current/Voltage
Output Type:
Fixed, Dimmable
Dimming:
1 to 10 Vdc/PWM/Resistance
Maximum Output Power:
96 W
Output Voltage Range:
10.0 to 20.0 Vdc
Maximum Output Current:
4,800 mA (4.8 A)
Minimum AC Input Voltage:
90
Maximum AC Input Voltage:
305
Minimum DC Input Voltage:
127
Maximum DC Input Voltage:
431
Termination Style:
Wire Leads
Input Connector Type:
Stripped and Tinned
Output Connector Type:
Stripped and Tinned
Operating Temperature:
-40 to 90 °C