SE-1000-48
MEAN WELLAC/DC Single output enclosed power supply - 1 Output 48VDC at 21A - 1000W - DC fan cooling. ...
DESCRIPTION
SE-1000-48 is AC/DC Single output enclosed power supply with output voltage 48DC at 21A. Input voltage range is 90 ~ 132VAC or 180 ~ 264VAC and is selected by a switch. This power supply has short circuit, overload, over voltage and over temperature protection. SE-1000-48 has a 2 year factory warranty.