PIC18F26K80T-I/SS by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
PIC18F26K80T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 18K Series - 8-Bit - 64MHz - 24 I/O - 64KB (32K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.6K x 8 RAM - 1.8V to 5.5V Supply - 28-SSOP.
RoHS Compliant
REEL Packaging
DESCRIPTION
The PIC18F26K80T-I/SS is microcontroller with dimensions: 10.50 x 5.60 x 1.85 mm. Operating temperature range is from -40 °C to +85 °C.