15FR200E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
15FR200E
Ohmite
Res Wirewound 0.2 Ohm 1% 5W Silicone AXL
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 15FR200E
Supplier:
Ohmite
Part No:
15FR200E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
10
Package Type:
BULK
Termination Style:
Axial
Power Rating:
5 W
Resistance Value:
200 mOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
N/A
Operating Temperature:
-55 to 275 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
23.8 x 8.4 mm