D100K250E
D100K250E
In Stock: 0
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
D100K250 by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
D100K250
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 100W -A (+/-) 260ppm/AC - 250 Ohms
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: D100K250
Part No:
D100K250
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
Power Rating:
100 W
Resistance Value:
250 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C