WHA100FET by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
WHA100FET
Ohmite
Res Wirewound 100 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±20ppm/°C Molded AXL T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: WHA100FET
Supplier:
Ohmite
Part No:
WHA100FET
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Termination Style:
Axial
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±20 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 150 °C
Packaging:
Tape and Reel
Dimension:
5.08 x 2.54 mm