HE1AN-Q-DC12V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
HE1AN-Q-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(60x33x46.2)mm Flange
DESCRIPTION
Search Keywords: HE1ANQDC12V
Part No:
HE1AN-Q-DC12V
DC Coil Voltage:
12 V
Mounting:
Flange Mount
Termination Style:
0.25Quick Connect
Operating Temperature:
-50 to 55 °C