25TQC33MYF by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
25TQC33MYF
Panasonic
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor - 33uF ±20% - 25V - SMT - 3.5 x 2.8mm - 105°C
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 25TQC33MYF
Supplier:
Panasonic
Part No:
25TQC33MYF
COO:
ID
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Reel
Insulation:
N/R
Equivalent Series Resistance:
0.06 Ohm
Lead Diameter:
N/R
Leakage Current:
82.5 uA
Family:
TQC
Case Code:
D22501
Capacitance Value:
332500uF