ECH-U1C104JX5 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECH-U1C104JX5
Panasonic
Cap Film 0.1uF 16V PPS 5% (3.2 X 2.5 X 2.1mm) Stacked 125°C T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECHU1C104JX5
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECH-U1C104JX5
COO:
JP
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Dielectric:
PPS
Voltage:
16 VDC
Capacitance Value:
0.1 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Surface Mount
Termination Style:
N/R
Size:
3.2 x 2.5 x 2.1 mm