EKZN630ELL561MK25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKZN630ELL561MK25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 560uF 63V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2460mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKZN630ELL561MK25S
Part No:
EKZN630ELL561MK25S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Capacitance Value:
560 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
12.5 x 25 mm
Voltage:
63 VDC