ECW-U1103JX5 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-U1103JX5
Panasonic
Cap Film 0.01uF 100V PEN 5% (3.2 X 2.5 X 2.1mm) Stacked 105°C T/R
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWU1103JX5
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECW-U1103JX5
COO:
JP
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Box
Dielectric:
Pen
Voltage:
100 VDC
Capacitance Value:
0.01 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Surface Mount
Termination Style:
N/R
Size:
3.2 x 2.5 x 2.1 mm