EEU-EE2W470 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-EE2W470
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 47 µF - 450 V - 20% - 16 X 31.5mm - Radial - 7.5 mm - 1200 mA - 10000h - 105°C. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUEE2W470
Part No:
EEU-EE2W470
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
16 x 31.5 mm
Voltage:
450 VDC