ERA-6AEB202V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERA-6AEB202V
Panasonic
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERA6AEB202V
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERA-6AEB202V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
2 KOhm
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Tolerance:
0.1 %
Case Size:
0805
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C