ERG-2SJ222 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERG-2SJ222
Panasonic
Res Metal Oxide Film 2.2K Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Conformal Coated AXL Bulk
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: ERG2SJ222
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERG-2SJ222
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Box
Termination Style:
Axial
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
2.2 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±350 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 200 °C
Packaging:
Bulk
Dimension:
12 x 4 mm