219BBXPL-120VAC
Struthers-DunnPower Relay - DPDT - DPST-NO - 120 VAC - 10 A - 219 Series - Socket - Non Latching.
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Search Keywords: 219BBXPL120VAC
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Struthers-Dunn
Part No:
219BBXPL-120VAC
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
IN STOCK: 10
Can Ship immediately
Factory Lead-Time 9 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
KU325N
Rotary Disconnect Switch Rotary Handle/Shaft 600V AC 25A 3P
7012PJL
Time Delay Relay - DPDT (2 Form C) - On-Delay - 3 Cyc to 120 Cyc - 10A @ 240VAC - 125VDC S...
7012PC
Industrial Electropneumatic Timing Relay - 2FormC - DPDT - 1.5 to 15 sec On Delay - 125VDC
IUGN66-1-61-15.0
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 15A
E13-02E
Snap Action Switch - SPST-NC - Button - 15A@125/250VAC 2A@48VDC - Quick Connect - Screw Mo...