202A132-25-0 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
202A132-25-0
TE Connectivity / Raychem Brand
Heat Shrink Boot - Shell Size 32 - 1.118" (28.40mm)/0.559" (14.20mm) Large, 1.118" (28.40mm)/0.260" (6.60mm) Small Dia - 2.020" (51.31mm) L - Black. ...
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 202A132-25-0 from TE Connectivity / Raychem Brand is black color heat shrink boot with shell size 32, 1.118" (28.40mm) to 0.559" (14.20mm) large diameter and 1.118" (28.40mm) to 0.260" (6.60mm) small diameter. This fluid resistant heat shrink boot is made of elastomer (semi-rigid). Operating temperature range is from -75 to 150 °C ( -103 to 302 °F ).
Product Highlights:
  • Molded Boot
  • Family Name = 202A1
  • Straight
  • General Purpose Application, Military Application
  • Connector Accessory Outside Diameter (Min-Max) = 14.20 - 26.20 mm
Search Keywords: 202A132250
Part No:
202A132-25-0
1
Package Type:
Box
Shrink Wall Type:
Thin
N/A
Color:
Operating Temperature:
-75 to 150 °C