RTD-50-S-00 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
RTD-50-S-00
TE Connectivity / Raychem Brand
Conn TNC PL 0Hz to 2.8GHz 50Ohm Solder ST Thru-Hole Gold Box ...
RoHS Non-Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RTD50S00
Supplier:
Part No:
RTD-50-S-00
Alias/AKA:
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
5
Package Type:
Box
Type:
TNC
Impedance:
50 Ohm
Operating Frequency:
0 to 2.8 Hz to GHz
Gender:
PL
Mounting:
Through Hole
Body Orientation:
Straight
Terminate To:
Coaxial Cable
Termination Method:
Solder
Operating Temperature:
-55 to 150 °C
Dimension:
24.5 mm