4116R-1-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-103LF
Bourns
Fixed Network Resistor - 10K Ohm - 2.25W - Isolated - 16-Pin - DIP Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4116R1103LF
Part No:
4116R-1-103LF
COO:
CR
Power Rating:
2.25 W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C