ECA-1HHG470I by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1HHG470I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 110mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1HHG470I
Part No:
ECA-1HHG470I
EAR99
2000
Package Type:
Box
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
6.3 x 11.2 mm
Voltage:
50 VDC