PF0011/10/63 by bulgin limited
Image is representational - see mfr. specs
PF0011/10/63
Bulgin Limited
Power Entry Module Unfiltered M 3 POS 250VAC 10A Fuse ST 1 Port
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
IEC Connector Snap Fit To Panel Fused Inlet PF0011 Series 1mm Panel Black 6.3mm Tab Termination EN60 320-1 Standard Sheet C14 Class I
Search Keywords: PF00111063
Supplier:
Bulgin Limited
Part No:
PF0011/10/63
COO:
TN
ECCN:
EAR99
200
Type:
Unfiltered
Body Orientation:
Straight
Gender:
M
Mounting:
Snap-In
Termination Method:
Quick Connect
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
10 A
Operating Frequency:
N/A
Operating Temperature:
-40 to 70 °C