ELXS161VSN102MR25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXS161VSN102MR25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 160V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 2500mA 5000h 105A°C Automotive
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXS161VSN102MR25S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
ELXS161VSN102MR25S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
30 x 25 mm
Termination Style:
Snap-In2202
Voltage:
160 VDC