LVK12R020FER by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
LVK12R020FER
Ohmite
SMD Resistor - Metal Alloy - 1206 - 0.02 Ohm 1% - 0.5W(1/2W) - ±50ppm/°C - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: LVK12R020FER
Supplier:
Ohmite
Part No:
LVK12R020FER
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
20 MOhm
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Tolerance:
111364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Operating Temperature:
-40 to 125 °C