LVK25R010FER by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
LVK25R010FER
Ohmite
SMD Resistor - Metal Alloy - 1224 - 0.01 Ohm 1% - 2W - ±100ppm/°C - Wide Terminal - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: LVK25R010FER
Part No:
LVK25R010FER
EAR99
1000
Resistance Value:
10 MOhm
Power Rating:
2 W
Tolerance:
1 %
Case Size:
1224
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-40 to 125 °C