55A0121-20-9/96 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
55A0121-20-9/96
TE Connectivity / Raychem Brand
Spec 44, Spec 55 and Spec RCW Wire and Cable ...
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
DESCRIPTION
  • Cable Style = Primary
  • Wire Size (AWG/CM) = 20 AWG
  • Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A012120996
Part No:
55A0121-20-9/96
Alias/AKA:
COO:
MX
Package Type:
Pack
Cable Type:
Spec 55
Strand Size:
32 AWG
Operating Temperature Range:
-65 – 150 °C
Wire Color:
White with Blue Stripe
Cable Style:
Primary
Wire Size:
20 AWG
Voltage Rating:
600 VAC