284XDXC-120VAC
Struthers-DunnGeneral Purpose Relay - 4PDT - 120VAC Coil - 10A Contact - Plug In.
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
The 284XDXC-120VAC from Struthers-Dunn is four pole double throw (4PDT) general purpose plug-in relay witn 120VAC coil voltage and 10A contact current rating.
Search Keywords: 284XDXC120VAC
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Struthers-Dunn
Part No:
284XDXC-120VAC
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
This product is NOT RoHS Compliant. See Alternatives
IN STOCK: 16
Can Ship immediately
Factory Lead-Time 6 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
Electromechanical Relay 24VDC 360Ohm 35(NO)/20(NC)A SPDT (26.5x26.5x36)mm Plug-In General ...
Socket Contact - Multimate III+ Series - 14 to 18 AWG - Brass Contact with 50.0µin (1.27µm...
MR SPLIT PIN 26-18 AUPHBRZ LP
BK/HKP-L-R
The BK/HKP-L-R is a RoHS-compliant, panel-mount fuse holder for 1/4" x 1 1/4" fuses, rated...
218BR
Octal Socket Interface Module SKT 8 POS ST