3313S-1-203E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3313S-1-203E
Bourns
Trimmer Resistor - Cermet - 20 kOhms - ±20% Tolerance - 0.125W - ±100ppm/°C - 1 Turn - Side Adjustment - J Lead - Surface Mount. ...
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
The 3313S-1-203E from Bourns is surface mount cermet trimmer resistor with 20 kOhms resistance, ±20% tolerance and 0.125W power. This 1 turn, side adjustment resistor has ±100ppm/°C temperature coefficient and J lead termination. Dimensions of this resistor are: 0.142" x 0.159" Face (3.61mm x 4.05mm).
Search Keywords: 3313S1203E
Référence:
3313S-1-203E
COO:
TW
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
REEL
Mounting:
Surface Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
J-Hook
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
3.61 x 3.71 x 5.35 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C